
Premade Plant-Based, Gluten-Free, Soy-Free, Refined Sugar-Free Lunches & Dinners
When you're busy and hungry, but you still want to eat healthy!
- Container Program 1 products
- Basic Meal Subscription 3 products
- Mystery Meal Subscription 3 products
- Party Platters 3 products
- Breakfast Special 5 products
- Lunch Special 5 products
- Dinner Special 12 products
- Supper (Individual) 8 products
- Salads & Wraps 6 products
- Soups & Bowls 2 products
- Sweet Snacks 12 products
- Savory Snacks 3 products
- Apothecorner 3 products
-
Containers
- Regular price
- $90.00
- Regular price
-
- Sale price
- $90.00
- Unit price
- per
-
Individual
- Regular price
- $414.00
- Regular price
-
- Sale price
- $414.00
- Unit price
- per
-
Single
- Regular price
- From $414.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $414.00
- Unit price
- per
-
Double
- Regular price
- From $644.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $644.00
- Unit price
- per
-
Individual
- Regular price
- $344.00
- Regular price
-
- Sale price
- $344.00
- Unit price
- per
-
Small
- Regular price
- $333.00
- Regular price
-
- Sale price
- $333.00
- Unit price
- per
-
Large
- Regular price
- $611.00
- Regular price
-
- Sale price
- $611.00
- Unit price
- per
-
Charcuterie Board
- Regular price
- From $50.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $50.00
- Unit price
- per
-
Breakfast Board
- Regular price
- From $75.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $75.00
- Unit price
- per
-
Snack Board
- Regular price
- From $150.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $150.00
- Unit price
- per
-
Breakfast Casserole
- Regular price
- From $35.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $35.00
- Unit price
- per
-
Breakfast Sandwich
- Regular price
- From $35.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $35.00
- Unit price
- per
-
Berry Chia Pudding Cup
- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
- Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
-
Chocolate PB Chia Pudding Cup
- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
- Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
-
Overnight Berry Oat Cups
- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
- Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
-
Wild Mushroom Chowder
- Regular price
- From $35.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $35.00
- Unit price
- per
-
Strawberry Peach Salad
- Regular price
- From $40.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $40.00
- Unit price
- per
-
SushiLess Bowl
- Regular price
- From $35.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $35.00
- Unit price
- per
-
Orange Chix Salad
- Regular price
- From $35.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $35.00
- Unit price
- per
-
African Peanut Soup
- Regular price
- From $25.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $25.00
- Unit price
- per
-
Sesame Cauliflower
- Regular price
- From $35.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $35.00
- Unit price
- per
-
Noodle Bowl
- Regular price
- From $35.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $35.00
- Unit price
- per
-
Hibachi-Style Beuf w/Fried Rice
- Regular price
- From $35.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $35.00
- Unit price
- per
-
Lettuce Wraps
- Regular price
- From $35.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $35.00
- Unit price
- per
-
Vegan Ribs
- Regular price
- From $35.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $35.00
- Unit price
- per
-
French Bread Pizza
- Regular price
- From $35.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $35.00
- Unit price
- per
-
Cobb Salad
- Regular price
- From $35.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $35.00
- Unit price
- per
-
Veggie Fritters w/Broccoli Salad
- Regular price
- From $35.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $35.00
- Unit price
- per
-
Grilled Harissa Cauliflower Steak
- Regular price
- From $35.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $35.00
- Unit price
- per
-
Kabobs
- Regular price
- From $35.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $35.00
- Unit price
- per
-
Fried Phish
- Regular price
- From $35.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $35.00
- Unit price
- per
-
Pizza Ring
- Regular price
- From $35.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $35.00
- Unit price
- per
-
Jackfruit Green Enchiladas
- Regular price
- $17.00
- Regular price
-
- Sale price
- $17.00
- Unit price
- per
-
Taste of the South
- Regular price
- $17.00
- Regular price
-
- Sale price
- $17.00
- Unit price
- per
-
Eggplant Roll-Ups
- Regular price
- $17.00
- Regular price
-
- Sale price
- $17.00
- Unit price
- per
-
Lasagna
- Regular price
- $17.00
- Regular price
-
- Sale price
- $17.00
- Unit price
- per
-
NC Bowl
- Regular price
- $19.00
- Regular price
-
- Sale price
- $19.00
- Unit price
- per
-
Quinoa Bowl
- Regular price
- $17.00
- Regular price
-
- Sale price
- $17.00
- Unit price
- per
-
Spaghetti Veggie Bolognese
- Regular price
- $17.00
- Regular price
-
- Sale price
- $17.00
- Unit price
- per
-
Stuffed Sweet Potato
- Regular price
- $17.00
- Regular price
-
- Sale price
- $17.00
- Unit price
- per
-
Waldorf Chix Salad
- Regular price
- From $15.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $15.00
- Unit price
- per
-
Mediterranean Salad
- Regular price
- From $15.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $15.00
- Unit price
- per
-
Toona Salad
- Regular price
- From $15.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $15.00
- Unit price
- per
-
Collard Wraps
- Regular price
- From $17.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $17.00
- Unit price
- per
-
Not So Sushi Salad
- Regular price
- $17.00
- Regular price
-
- Sale price
- $17.00
- Unit price
- per
-
Jackfruit Tacos
- Regular price
- $17.00
- Regular price
-
- Sale price
- $17.00
- Unit price
- per
-
Thai Panang Curry
- Regular price
- $17.00
- Regular price
-
- Sale price
- $17.00
- Unit price
- per
-
Green Curry
- Regular price
- $17.00
- Regular price
-
- Sale price
- $17.00
- Unit price
- per
-
Lemon Bars
- Regular price
- From $17.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $17.00
- Unit price
- per
-
Rice Krispie Treats
- Regular price
- From $5.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $5.00
- Unit price
- per
-
PB Cap’n Crunch Bars
- Regular price
- From $5.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $5.00
- Unit price
- per
-
PB Chezcake
- Regular price
- From $5.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $5.00
- Unit price
- per
-
Fruit & Nut Balls
- Regular price
- From $4.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $4.00
- Unit price
- per
-
Granola Balls
- Regular price
- From $4.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $4.00
- Unit price
- per
-
Peach Chezcake
- Regular price
- From $5.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $5.00
- Unit price
- per
-
Cookie Dough Balls
- Regular price
- From $4.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $4.00
- Unit price
- per
-
Carob Balls
- Regular price
- From $4.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $4.00
- Unit price
- per
-
Oreo Balls
- Regular price
- From $5.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $5.00
- Unit price
- per
-
S’mores Brownies
- Regular price
- From $5.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $5.00
- Unit price
- per
-
Butter Toffee Pretzels
- Regular price
- $4.00
- Regular price
-
- Sale price
- $4.00
- Unit price
- per
-
Roasted Potatoes
- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
- Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
-
Kale Salad
- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
- Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
-
Simple Salad
- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
- Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
-
Cleavers Tincture
- Regular price
- $15.00
- Regular price
-
- Sale price
- $15.00
- Unit price
- per
-
Horehound Tincture
- Regular price
- $13.00
- Regular price
-
- Sale price
- $13.00
- Unit price
- per
-
Cleansing Stick
- Regular price
- $15.00
- Regular price
-
- Sale price
- $15.00
- Unit price
- per
YogaChefJess provides health and wellness products and services including: meal subscriptions, nutrition consulting, yoga & fitness instruction, cooking demos and other holistic services.
We are a lifestyle brand that advocates a plant-based nutritional approach to disease prevention and reversal.
Learn more about Jess


How It Works
1. Choose Your Meal Plan
Choose your favorite meals and order online or via SMS. It's easy to customize your order.
2. We Deliver Your Meals
Pick up (or arrange delivery of) your premade plant-based lunches, dinners and snacks.
3. Eat and Enjoy
Easily reheat and enjoy your healthy meals all week!